پیش از آن که بررسی اهمیت و ارزش سئو محتوایی بپردازیم، ممکن است در بسیار از مواقع فکر کنیم که هدف اصلی تولید محتوا تنها نمایش یا ارائه ی اطلاعات در وب سایت بدون هدف است و این تفکر نادرست است. از آنجائیکه بنیان اصلی سئو سایت و بهبود رتبه در موتور های جست و جو بر مبنای تولید محتوای منحصر به فرد و باکیفیت است، تولید محتوا به موتور های جست و جو نشان می دهد که یک وب سایت علاوه بر انتشار محتوایی مرتبط با کسب و کار خود مطابق با قواعد و قوانین سئو سعی در جذب مخاطب بیشتر و برطرف کردن نیازهایش را نیزدارد.
برای مثال، اگر به دنبال خرید کتاب زبان انگلیسی یا روان شناسی هستید، ممکن است در بخش سرچ بنویسید “خرید کتاب گرامر زبان انگلیسی ” یا “چکیده ی کتاب روانشناسی هیلگارد ” پس از مشاهده ی نتایج، قطعا نظر شما به لینک اول که در صفحه نخست گوگل به شما نمایش داده شده است، توجه می کنید و بر روی آن کلیک می کنید.
بنابراین وب سایتی که پیش از شما بر سئو محتوایی مقالات خود در عبارت کلیدی مرتبط با فضای کسب و کار خود به صورت استاندارد و صحیح کار کرده باشد، در جایگاه اول با عبارت کلیدی مورد نظر به کاربرانی که آن را جست و جو کرده اند نمایش داده خواهد شد.
سئو، یک فرآیند کوتاه و در عین حال ساده نیست. اما با رعایت مجموعه ای از نکات مقدماتی و داشتن یک استراتژی مناسب برای یک پروژه به همراه سئو محتوایی در نهایت شما را گام به گام به هدفی که می خواهید، نزدیک خواهد کرد.
در ادامه قصد داریم به مجموعه ای خلاصه از 10 نکته ی مهم در سئو محتوایی اشاره کنیم که با رعایت آن بتوانیم محتوایی مناسب و در عین حال مبتنی بر اصول سئو بنویسیم.

چرا انتخاب عبارت کلیدی برای سئو محتوایی مهم است ؟

همانطورکه پیش تر نیز اشاره کردیم، تحقیق و انتخاب عبارت کلیدی متناسب با کسب و کار شما در سئو محتوایی که در نهایت معرف وب سایت شما به لحاظ موضوعی و ساختاری به موتور جست و جو است، از مهم ترین نکات حائز اهمیتی ست که در گام اول باید به آن توجه کنیم.
احتمالا می دانید که در ادامه برای رتبه گرفتن صفحاتی از وب سایت که برای ما مهم هستند می بایست به عبارت کلیدی کسب و کارمان را به قسمت های مختلف وب سایت تزریق کنیم. اما در نهایت اینکه عبارت کلیدی مورد نظر شما در کجا استفاده شود، چند بار تکرار شود و چگونه انتخاب شود نیز مسئله ی مهمی است که در ادامه به آن می پردازیم.

اهمیت عبارت کلیدی در سئو محتوایی
تحقیق کلمات کلیدی


در گام اول توصیه می کنیم که اضافه کردن عبارت کلیدی کانونی به بخش های زیر را در نوشتن مقالات برای سئو محتوایی در نظر بگیرید:

1.عنوان اصلی مقاله 2.URL مربوط به برگ های که در آن نوشته ی خود را منتشر کرده اید 3.تزریق عبارت کلیدی کانونی در پاراگراف اول محتوا

تولید محتوای باکیفیت چه تاثیری بر سئوی محتوایی دارد؟

• استفاده از عبارت کلیدی تعیین شده در عنوان صفحه برای سئو محتوایی
انتخاب کلمه ی کلیدی در گام اول ممکن است ساده به نظر برسد اما در واقع، برگزیدن عبارت کلیدی که هم متناسب با وب سایت شما و موضوع محتوایی که قصد تولید و منتشر کردن آن را دارید و هم نزدیک به عبارت های جست و جو شده توسط کاربران باشد، گام آسانی نیست.

چرا نوشتن متن جایگزین تصاویر در سئو اهمیت دارد ؟ (راهنمای نوشتن تگ Alt برای تصاویر)

نوشتن متن جایگزین برای تصاویر یا تگ Alt ، یکی از مهم ترین موارد حائز اهمیت برای بهبود رتبه وب سایت شما در موتور های جستجو است که که با رعایت اصول به مرور زمان، ترافیک وب سایت شما را نیز افزایش خواهد داد. اگر شما زمان زیادی را به تولید محتوای نوشتاری برای مقالات خود در صفحه ی وبلاگ، توضیحات متا، بهینه سازی وب سایت و هدر وب سایت می کنید، به خاطر بیاورید که در چنین روزی نزدیک به 38% از نتایج جستجو در گوگل، به نمایش تصاویر اختصاص داده می شود و این بدین معنی است که علی رغم بهترین تلاش ها در حوزه ی سئو، همچنان ممکن است با سرمایه گذاری نکردن بر بر روی بهبود Alt tag ها یا متن جایگزین تصاویر، یکی ازمنابع هدایت ترافیک به وب سایت خود را از دست بدهید.

تعریف متن جایگزین تصویر یا Alt tag به زبان ساده

متن جایگزین تصاویر یا توضیحات Alt ( Alt Description) یک متن حاوی عبارت کلیدی کانونی برای مواقعی است که برای لحظه ای تصویر در صفحه ی کاربر ( Screen ) بارگذاری نشده باشد به عبارت دیگر این متن جایگزین به ابزار هایی که صفحه وب سایت را می خوانند کمک می کند تا تصاویر را به حالت بهینه تری برای افراد کم بینا توصیف کند. علاوه بر آن، تگ Alt به موتور های جست و جو کمک می کند تا موتور های جستجو به راحتی توسط خزنده ها در سایت شما خزیده و وب سایت را رتبه بندی بکنند. بنابراین صرف نظر ازینکه چه قواعد و قوانینی را در سئو استاندارد برای بهبود رتبه وب سایت خود در موتور های جستجو رعایت می کنید، متن جایگزین تصویر به شما کمک می کند تا تجربه ی کاربری بهتری را برای بازدیدکنندگان از وب سایت خود رقم بزنید.

چطور متن جایگزین تصاویر بنویسیم؟

برای نوشتن متن جایگزین تصویر در اکثر سیستم های مدیریت محتوا یا CMS ( Content Manager System) با کلیک کردن بر روی تصویری که در مقاله ای از وبلاگ خود آن را بارگذاری کرده اید، یک ماژول برای بهینه سازی تصاویر رو به رویتان باز خواهد شد که به شما امکان نوشتن یا ویرایش متن جایگزین تصویر را می دهد .